Jaką pralkę kupić?

Wydaje się, że pranie to zadanie nieskomplikowane. Wkładasz ubrania do wnętrza „Frani” i gotowe. Rzeczywistość jest jednak nieco bardziej brutalna. Wiele kobiet, zanim wrzuci ciuchy do pralki, moczy ubrania przez kilka godzin w wodzie wraz z rozpuszczonym detergentem. Wiele z ubrań trzeba prać ręcznie, gdyż program do czyszczenia wełnianych swetrów i bielizny w pralce wcale nie jest wystarczająco delikatny. W efekcie bielizna zostaje zniszczona, a ulubiony sweterek się skurczył. Co zrobić, by tego uniknąć? Rada jest prosta – kupić nową, profesjonalną pralkę.
W pierwszej chwili pomyślisz: „Nie stać mnie na nowe urządzenie”. Potem zaczniesz rozważać każde „za” i „przeciw”. Jeśli nie stać Cię, by zmienić pralkę na lepszą już teraz, odłóż te plany na później. Nie rezygnuj jednak całkowicie, gdyż profesjonalna, nowoczesna pralka może naprawdę ułatwić Ci życie. Chociażby dlatego, że zużywa znacznie mniej energii elektrycznej i wody. Wciąż zadziwiają Cię wysokie rachunki za prąd? Jeśli jesteś właścicielem pralki sprzed dziesięciu lat, już wiesz, co jest winowajcą takiego stanu rzeczy. Jeśli pralka, to tylko z etykietką A+++, czyli najbardziej energooszczędnej klasy energetycznej.
Pranie za pomocą pary
Nowoczesne urządzenia, np. pralki LG, umożliwiają pranie nie tylko w wodzie, ale również generują parę. Dlaczego ten drugi sposób jest lepszy? Po pierwsze, idealnie nadaje się do szybkiego odświeżenia niezbyt zabrudzonych ubrań. Po drugie, para usuwa alergeny. Dzięki swoim właściwościom bakteriobójczym i wysokiej temperaturze, możesz prać bez ani grama proszku. Technologia parowa nie niszczy ubrań oraz umożliwia pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. W efekcie, pranie które wyciągasz z pralki, jest czyste i gładkie. Co najważniejsze, pranie parowe można stosować wobec nawet bardzo wrażliwych tkanin.
Kolejnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę kupując pralkę, to jej niezawodność. Bywa tak, że urządzenie psuje się już po dwóch latach używania. Czasem to tylko drobna usterka, innym razem bardzo poważna awaria. W każdym z przypadków przyda się tzw. „Smart Diagnosis”, czyli inteligentne diagnozowanie usterek. W pralkach LG działa to w banalnie prosty sposób. Przykładasz telefon do wyświetlacza pralki, a ta generuje sygnał z zapisem błędu, który za pomocą telefonu wysyłany jest do serwisu naprawczego.