Otwórz sobie nowe możliwości i zrób kurs trenera personalnego

totalfit-center-7

Okazuje się, że coraz więcej osób zaczyna dbać o swój wygląd oraz zdrowie. Prawdziwy bum przeżywają obecnie siłownie, kluby fitness czy inne miejsca, gdzie można sobie poćwiczyć. W domach królują natomiast programy z treningami, które pomagają samodzielnie ćwiczyć. Wciąż brakuje jednak ludzi wykształconych w tym kierunku.

Doskonały zawód dla tych, którzy lubią ćwiczyć

Przede wszystkim podkreślmy, że rola trenera personalnego na siłowni jest nieoceniona. To bardzo ważna osoba, do której zgłoszą się klienci, chcący nauczyć się ćwiczyć. Okazuje się bowiem, że mało osób wie, jak najlepiej ćwiczyć, żeby był to czas efektywny. Dlatego kurs trenera personalnego pomoże ci dokładnie poznać anatomię człowieka i później idealnie dobierać treningi tak, aby klienci byli zadowoleni. Oprócz tego, będziesz znał sposoby wzmacniania i rzeźbienia konkretnych partii ciała. Nauczysz się również układać ćwiczenia tak, aby ćwiczący musiał włożyć w nie wysiłek, ale też nie wykończy go pierwsze dziesięć powtórzeń. Zadowolony klient najczęściej bowiem wróci do swojego trenera, niezadowolony będzie szukał kogoś innego. Rozpisanie treningów jest bardzo ważne, warto wyznaczyć sobie przy tym cel, jaki wspólnie chcecie osiągnąć. Może to być utrata konkretnej liczby kilogramów albo zrobienie określonej ilości powtórzeń na jakimś urządzeniu.

Nie tylko kulturysta, ale również psycholog i lekarz

Bardzo ważna dla osób ćwiczących jest motywacja, dlatego kurs pierwszej pomocy pomoże ci nauczyć się, jak mówić do ludzi, żeby chcieli dalej dawać z siebie wszystko. W tej pracy trzeba umieć rozmawiać z klientami, którzy często opowiadają również o sobie i swoich problemach. Przychodzą ćwiczyć z jakiegoś powodu i na pewno będą chcieli się tym podzielić, nie możesz więc przejść obok tego obojętnie. Ważne jest również szkolenie pierwszej pomocy, które przejdziesz w ramach kursu trenera personalnego. To na nim nauczysz się, jak opatrywać ewentualne rany, zabezpieczać złamania czy zachowania, w razie omdlenia. Podczas ćwiczeń zawsze może stać się coś złego, dlatego musisz wiedzieć, jak się zachować. Pomoże ci w tym właśnie przejście kursu, po którym nie wpadniesz w panikę, a będziesz mógł zachować zimną krew i pokazać swój profesjonalizm. To nie jest łatwa praca, ale na pewno wartościowa. Trenerzy są też coraz częściej poszukiwani.

Kurs trenera personalnego organizuje Akademia TotalFit Center

You Might Also Like