Endermologia – sojusznik w walce o piękne ciało

W sferze medycyny estetycznej od lat możemy zaobserwować tendencję do tego, by poszczególne zabiegi cechowała jak największa kompleksowość. Tempo życia znacznie wzrosło, co sprawia, iż mamy coraz mniej czasu na regularną aktywność fizyczną, zdrowe, dietetyczne posiłki, a także na dbanie o urodę i szczupłą sylwetkę w gabinetach kosmetycznych. Od idealnego zabiegu oczekujemy zatem nie tylko skuteczności, ale i wieloaspektowego działania. Dotyczy to w szczególności zabiegów, które mają za zadanie pomóc w kształtowaniu ciała. Zalicza się do nich m.in. endermologia, która, co znamienne, ma swoich zwolenników już od ponad 3 dekad.
Czym jest endermologia i „jak to działa” ?
Przede wszystkim warto zauważyć, że endermologia sama w sobie nie jest zabiegiem wyszczuplającym. Może jednak stanowić doskonałe uzupełnienie diety oraz ćwiczeń fizycznych, a także innych zabiegów, np. redukującej tkankę tłuszczową lipolizy iniekcyjnej. Endermologia to rodzaj masażu próżniowego, wykonywanego przy pomocy specjalnego urządzenia, które precyzyjnie naśladuje ruchy masażysty, zachowując przy tym jednostajny nacisk. Głowica masująca jest wyposażona w dwie rolki – zasysającą oraz wygładzającą, co istotne, można regulować moc, z jaką następuje oddziaływanie na ciało ( i jak najgłębsze warstwy skóry) – w zależności od indywidualnych preferencji i potrzeb.
Celem zabiegu jest stymulacja, która pozwala zredukować takie problemy, jak cellulit, rozstępy,podskórną tkankę tłuszczową czy blizny. Endermologia ma również zastosowanie jako zabieg przeciwzmarszczkowy na twarz. Niezależnie jednak od tego, jaki jest powód jej wykonywania, najważniejsze, by zdać sobie sprawę, że pojedyncza procedura nie rozwiąże żadnych problemów. Dopiero systematyczne, co najmniej kilkukrotne złożenie wizyty w gabinecie medycyny estetycznej może zapewnić zadowalające efekty. Niestety, endermologia służąca redukcji cellulitu – a więc umiejscowiona w okolicach ud i pośladków, generuje najwyższe koszty (cena za cały pakiet zabiegów może wynieść od 800 do nawet 1500 złotych).
Przed procedurą…
Należy także pamiętać o odpowiednich przygotowaniach, jakie należy poczynić przed zabiegiem. Konsultacje z kosmetologiem są wskazane, ponieważ to ten specjalista pomoże nam zadecydować,
jak wielu sesji potrzebujemy. Na tydzień przed pierwszą endermologią warto rozpocząć skrupulatne nawilżanie organizmu od wewnątrz. Dzięki temu sprawniej wydali on toksyny po masażu próżniowym. Endermologia jest bowiem zabiegiem, który korzystnie wpływa nie tylko na nasz wygląd, ale i samopoczucie – odpręża, usprawnia krążenie. W przypadku endermologii całego ciała konieczne jest nałożenie specjalnego kombinezonu. Zabieg jest sterowany komputerowo i trwa do 40 minut. Endermologia twarzy jest ukierunkowana nie tyle na pozbycie się tkanki tłuszczowej, ale na przywrócenie skórze jędrności. W jaki sposób? Dzięki usunięciu toksyn można doprowadzić do poprawy metabolizmu w tkankach, wzmagając jednocześnie produkcję kolagenu i elastyny.
…a po zabiegu…
Jak już zaznaczono – endermologia jest metodą bezinwazyjną. Oznacza to również, że na jej efekty trzeba poczekać. Zdecydowaną zaletą masażu próżniowego jest to, iż jest on po prostu przyjemny. Rezultaty końcowe są natomiast widoczne po kilku, względnie kilkunastu zabiegach. W większości przypadków cellulit zostaje zminimalizowany, a przemiana materii w komórkach ciała wzrasta. Poza tym stymulacji ulega także produkcja kolagenu i elastyny w organizmie. Istnieją niestety pewne przeciwwskazania do wykonywania zabiegu. Nie powinny decydować się na niego osoby posiadające skłonności do chorób układu krwionośnego (jak żylaki, zapalenie żył czy pękające naczynka), a także pacjenci zmagający się z przepukliną brzuszną, oraz kobiety w ciąży i te pozostające w okresie laktacji. Poza tymi przypadkami endermologia nie jest związana z żadnym ryzykiem, a jej jedyną wadą są koszty oraz pewien konieczny okres oczekiwania na rezultaty.
Źródło: ladiesclinic.pl/oferta/kosmetyka-i-kosmetologia/endermologia